Arap Bahari Protestolari Yasanan Ülkeler

Sıralama
Yorumlar
Oylama Geçmişi
SEÇENEK 19
OYLAMA 34
Protestolar, Arap Dünyasi'nda basta gelen issizlik, gida enflasyonu, siyasi yozlasma, ifade özgürlügü, usulsuzlükler ve kötü yasam kosullari gibi pek çok sorun sonucunda önce Tunus'ta Muhammed Buazizi'nin kendini yakmasiyla baslamistir. Ardindan benzer sorunlar yasayan ülkelerde domino etkisi göstererek yayilmistir. Protestolar, ilk olarak 18 Aralik 2010 tarihinde Tunus'da baslamis daha sonra Misir, Yemen, Cezayir ve Ürdün'e siçramistir. Bu ayaklanmalar Tunus ve Misir'da basari göstermis olup, 23 yildir yönetimde olan Zeynel Abidin Bin Ali ile 30 yillik yönetici Hüsnü Mübarek'in görevlerini birakmasiyla sonuçlanmistir. Ardindan bir domino etkisiyle Orta Dogu ve Kuzey Afrika'nin tamamina yayilmistir. Ayrica arap ülkeleri olmayan; Iran, Arnavutluk ve Ermenistan'da bile, Arap Bahari'nin etkisiyle küçük çapta olaylar gözlenmistir. Bu liste A Kadir T. tarafından 03.07.2013 tarihinde oluşturuldu
 • #01
  Tunus Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 4 kişi 44 puan verdi.
  OY VER

  suleymandokaz :Tunus anayasini nasil yapmis?neye oy verecegini bilmeyenler bir arastirsin?bir tunus kadar olamiyorsak bir yerde sorun var akla davetedyorum
  1923_asi :Hatirlayin.! Ihvanci Mursi anayasa ypmisti;ve gitti..! Tunus'da ihvanci nahda Demokrasi'ye geçti;Laiklik dedi.ZORLAMALIYIZ..!Anlayan anladi.
  1923_asi :Ayrica korkakligin luzumu yoktur.! Misir-Tunus-Suriye halk'i kadar olamiyorsak...
  AllahKitapJon :Elinde Tunus Dinari olan teröristtir
  GaziCaglar :Su andaki parlamentonun alacagi tek demokratik karar, barajin düsürülmesi/kaldirilmasi ve genel seçime gidilmesidir:Tunus örnek alinmalidir.
  bayramrve1 :Ruslar ermeniler dogu'da katliam yapti. Misir Tunus ya bir sürü bir sürü kayip var savas var ama hep yahudiler bi onlar mazlum....
  GndzSare :Evvel zaman içinde Tunus'ta.. https://t.co/hppq6J4Ds2
  25MehmetOzdemir :Tunus'ta Gannusi var... diger ülkelerde hiç...
  25MehmetOzdemir :Arap bahari rüzgârini savusturan ülke: Tunus... Gannusi farki...
  #02
  Mısır Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 4 kişi 34 puan verdi.
  OY VER

  Duygucumcumm :Cuma aksamina dair en büyük hayalim film izleyip, patlamis misir yemek. Evet yaslandim....
  1864maral :Zülkarneyn A.s nasil bir Adamdi ve bir Peygamberdi çok merak ediyorum misir medeniyeti Onun ilminden faydalanmis olabilirmiydi?
  vizyonkromboya :Vermisler bana sapla samani misir piramidi yap diyorlar ??
  ebutalhacan5 :Misir'da yeni kurulan ve Sisi'ye karsi cihad ilan eden Hasam Hareketi, askeri egitim görüntülerini yayinladi. https://t.co/Wtu9B7hTZS
  nuhoglucemre33 :Gecenin bu saatinde oturmus kedimle patlamis misir yiyorum. Evet benim kedim çok seviyor patlamis misiri. ??
  ensakalin :patlamis misir nasil kokuyor aaaaa
  melzeppeli :Keske eda burda olsaydi patlamis misir yapmayi beceremiyorum
  SimgeeYldrmm :Gece yarisi misir patlatip yemek...
  esramyavuz2 :Yaz in misir arabasi alip cumhuriyet meydanina çikiyim diyorum nasil fikir yetmiyor abi yetmiyor
  #03
  Cezayir Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 4 kişi 18 puan verdi.
  OY VER

  KarmilZubeyir :Cezayir Kaplani geliyor.....
  thecatay :Zamaninda Fransa Cezayir’i isgal edince sokaklarda hükümet karsiti gösteriler oluyo. Sartre da bu tepkilere büyük destek veriyo.
  #04
  Libya Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 18 puan verdi.
  OY VER

  brahimTrkolu :AFGANISTAN PAKISTAN MISIR LIBYA IRAN SURIYE IRAK'TA ATATÜRK VE DEVRIMLERI YOKTU. BURASI ATATÜRK'ÜN, KADINLI ERKEKLI CUMHURIYET TÜRKIYE'SI.!
  mlkzynpblt :Libya'da bulunan Ghamadis Eski Camii Insani varlikla bütünlestiren ve anlama ihtiyaci hissettiren yalin mekanlar https://t.co/cfBytTH2zm
  ntahakilinc :Rusya, Libya'yi da yavas yavas kusatiyor. General Halife Hafter, Rus uçak gemisinde agirlandi.. https://t.co/RLcBbFnlvc
  binnuraslan :Erdogani kandirdilar(itiraf etti)tuzak disPolitika uygulattilar Irak,Libya liderlerinin kafasi kesildi caddelerde yuvarlanmisti.Eee neDiyim?
  ntahakilinc :General Hafter'in, Libya'da Rusya'ya sabit bir askeri üs sözü verdigi belirtiliyor. Tabi isler planlandigi sekilde giderse.
  _habersiz :Libya'da kalici Rus askeri üssü için anlasma imzalandi https://t.co/6yEh73nz7y
  TurkPars :Müslümanlarin yakip yikip yok ettigi yerleri Rusya kurtariyor Libya'da kalici Rus askeri üssü için anlasma imzalandi https://t.co/b2OOA7cCj3
  #05
  Lübnan Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 3 kişi 15 puan verdi.
  OY VER

  nedimyilmaz :22 arap devletinin 18 i Israil ile isbirligi halinde. Olmayan 4lu: Irak , Suriye, Yemen, Lübnan
  LyudmilaKaya :Lübnan Cumhurbaskani Michel Aoun: Hizbullah'in Suriye'ye girmesi çok dogru bir is. Çünkü hükümetimiz bu sorunu çözme gücüne sahip degildi.
  Kaanner :Lübnan dan kalkan Londra'ya giden uçakta kavga çikmis Istanbul'a acil inis yapmis.ülke bi sekilde kaos u çekiyor..
  sxan3 :rusyanin derdi akdenizde liman sahibi olmakti,,hizbullah ve lübnan-esad-iran rus meselesi degildir
  anatolianstream :Israil bir gün güney Lübnan'i, Lazkiye'yi Tartus'u bombalarsa Neve Shalom singaguna dostluk ziyaretine gidecegim.
  mehmetuygunn1 :Kibris ; Türkiye 65, Suriye 112, Israil 267, Lübnan 162, Misir 418, Yunanistan 965 km mesafede... Ruslar Israil'i tehdit olarak görür...!
  nasuhbektas :14 Ocak 1995, Ilk kez verilen Uluslararasi Nâzim Hikmet Siir Ödülü, Istanbul'da yapilan bir törenle Lübnan'li sair Adonis'e verildi.
  TailorIbee :"ne aci ol seni atsinlar, ne seker ol seni yutsunlar" Lübnan atasözü.
  #06
  Fas Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 3 kişi 14 puan verdi.
  OY VER

  oguzhann10 :En büyük hayal kirikliklarindan olmaya adaylar ama Kamerun ve Fas'in gruptan çikamayarak en büyük düs kirikligini yasayacagi tahminindeyim.
  medeniusul :Ben bu yaz Fas'a gidiyorum. Kazablanka'dan Morocco'dan kart atarim. Hosçakalin.
  ziyacirit :En ekonomik turlar Balkanlar Sirbistan Fas vize masrafi yok.
  koyusiyahli :Bildiginiz güzel uygun tavsiye edebileceginiz Fas turu sirketi var mi ?
  furkanbasarannn :Umarim Fas'ta da 2 ayda bir sevgili yapip hepsine ayni muameleyi yapan ucuz tipler yoktur.
  CapaMagMagazin :Bir ay önce evlenen Murat Yildirim ve Imane Elbani'nin ikinci dügünü 24 Ocak'ta Fas'ta yapilacak. https://t.co/wMsF55aAij
  Swaynstayger :Sali günü kongo-fas maçi var
  ciceku :Gelin Türkiye ve Fas arasinda karsilastirma yapalim. Burada bir UI ögrencisi 3 dil konusuyorken bizimkilerin çogu Ingilizce bile bilmiyor
  guvsak :Haritadan görüldügü üzere Afrika’daki bizim bu yil terk ettigimiz yaz saati uygulamasini kullanan Fas ve Namibya’nin bile gerisinde kalmisiz
  #07
  Irak Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 13 puan verdi.
  OY VER

  Feridun_IRAK :Yoksul,çaresiz birakan onlar. Filme,diziye konu yaparak üstüne para kazanan onlar. Sahte göz yaslari döküp duygu sömürüsü yapan yine onlar.
  #08
  Suriye Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 11 puan verdi.
  OY VER

  fztozgur :Iran,afganistan ,pakistan ve hatta suriye gibi ülkelere imrenerek bakacagimiz günler gayet yakin demektir..
  DoIgorukov :Suriye'de bu yolla; ülke elden gitti ama iktidar koltugunda simsiki yapismis oturuyor.
  canceylan02 :Ülkenin durumu: Issizlik tavan. Dolar uçmu?. Atamalar kördügüm. Suriye'de asker sehit.Patlayan bombalar. Derdimiz ba?kan.
  Lordanis_ :PKKVE TC SURIYE'de AMA KIMSE KIMSEYE DOKUNMUYOR TUHAF DEYILMI
  #09
  Yemen Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 11 puan verdi.
  OY VER

  akdoganmustafa_ :gezdim Yemen'i Sam'i ettim iIim taIep, meger iIim bir sey degiImis; iIIa edep iIIa edep…!
  _Furkanacikgoz_ :Ecdad topraklari olan Sivastopol kuzeyden,Yemen güneyden hasretle bize bakarken nasil mahzun olmayalim be?
  brezbotan21 :7/24 Suriye duyari kasanlar Yemen içn nerdesiniz? Niye gündeminizde hedef olarak hep müslümanlar var?
  perondergi :Bir türkü olsaydik Yemen Türküsü olurduk.
  bundaansonra :Senin benimle asik atabilmen için 40 firin ekmek yemen gerekiyo ama sen daha birinci firinda ben oldum! diyosun. Bende sadece gülüyorum.
  SelahaddinDag2 :Yemen'de yogun çatismalar yasaniyor. Suud destekli Yemen ordusu Sii Husiler karsisinda ilerliyor: https://t.co/VqLFSwc5Jw
  NeyiNabayim :ulan pcden girince cozuttum iyice bir yandan ömer danis bir yandan azis bir yandan bhutan pop müzigi bir yandan yemen blues çaliyor beynim d
  zkgrlk :Osmanli kahvecisi,Yemen kahvesi de olmasa Aksehirde ekonomi çökecek arkadas ??
  #10
  Cibuti Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 10 puan verdi.
  OY VER

  SeyyahILEyla :Cibuti Cumhuriyeti'den sesleniyorum.
  27hakan :Elden giden Kibris degil de, sanki Cibuti. O denli rahatiz ki; üst düzey olarak katilim bile saglamaya lüzum görmüyoruz.
  GeorgesGuingou :4 yil önce bugün, Basbakan Erdogan'in Afrika açiliminin ardindan Cibuti, Eritre ve Somali'de es zamanli KCK operasyonlari baslatilmisti
  #11
  İran Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 2 kişi 9 puan verdi.
  OY VER

  AvniCanKartal :Iran Türkiye'nin damarlarina yerlesmeyi, Suudiler ise okullara el atarak, selefi terör ordusuna yeni militanlar yetistirmeyi hedefledi.
  Lordanis_ :Bati Kürdistan'da; Iran/Rusya/ABD/Hizbullah/Türk solu/birçok çete varken ve PKK ile dostken; "Güney'de yabanci güç" hassasiyeti(!) kirlidir!
  Lordanis_ :TC, Rusya/Iran/Suriye cephesinde kesin karar vermis degil ABD ile pazarlikta bunu koz olarak kullaniyor simdilik!
  Lordanis_ :Rusya-ABD Iran-TC Sebbiha-ISID çikar kavgasinda siviller katledilirken "Ümmetçiler" ile "Solcular" Cihat/devrim(!) sloganlari atiyor!!!!??????
  asaf_talaz :Alevi Sünni çatismasi yaratmaya çalisanlara Iran da Türkiye de müsade etmemelidir.gerçi Iran ABD ye önceden rest çekmesi yararina olmustur
  fztozgur :Iran,afganistan ,pakistan ve hatta suriye gibi ülkelere imrenerek bakacagimiz günler gayet yakin demektir..
  25MehmetOzdemir :Iran halka tasavvuf surubu verir... Pers siyaseti güder..
  ginul12 :Iran devrimi öncesi alttaki devrim sonrasi. https://t.co/2beDIGakmF
  Lordanis_ :PKK ÇOK KISIYE ÇALISIYOR ABD RUSSIA ISRAIL IRAN TÜRKIYE SAY SAY BITMIYOR ECDADINI SIKTIGIM
  #12
  Moritanya Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 1 kişi 5 puan verdi.
  OY VER

  klashareketler :Basima gelebilecek her türlü hukuki ve yasal islemden moritanya'daki akdeniz foklari sorumludur
  tas__serap :Moritanya'da 60 kg altinda olan kizlar evlenemiyormus??desene orda yasiyor olsam sittin sene geçse de evlenemezdim..??
  #13
  Bahreyn Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 1 kişi 5 puan verdi.
  OY VER

  TurkiyeF1 :Pirelli, Bahreyn ve Rusya GP'si lastiklerini açikladi https://t.co/wjEZZcyvKA
  cafermario :Bahreyn'de devrimci (muhtemelen Sii) gençler politik tutuklular için verilen idam kararlarini protesto ediyor https://t.co/KdOKNManbG
  cennet_dunya :1 tane katar bahreyn tümlesik arap emireyts riyad mütayiti göster bana türkiyede mühendislik yaptiriyor olsun - samet
  tastanbll :Bir arastirma için Bahreyn modern tarihini okumam lazim, fakat ülkemizdeki akademisyenler kendilerini hiç yormamislar. Sagolsunlar...
  denizincoplugu :Bahreyn'de bir sure beraber calma sansi buldugum 13th Note ile. Ilginize...
  mugansle :katar ve bahreyn'den sonra nijer'de ne isim var olm saçmalamayin. gitsem mi ya da? yok neyse tamam sakin. nijer ney ya yok artik ??
  ozmenlerinahmet :Ev arkadasim 4-5 ay önce bahreyne gitti. Gittiginde bahreyn dinari 8? idi simdi 10? olmus "Büyük kolaylik oldu valla" diyo.
  1973aytekin :Bahreyn den herkese hayirli isler https://t.co/PfJSRsCjvx
  turkiyeha :Konugumuz Bahreyn Emiri King Hamad Üniversitesi CEO’su General Salman Bin Ateyatalla Al Khalifa https://t.co/xlbejG70eT
  #14
  Suudi Arabistan Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 1 kişi 3 puan verdi.
  OY VER

  KESKIN571 :Suudi Arabistan'daki gerçek seriat olsaydi alkol medeniyetinin usakligini yapmazlar önce kendi ülkelerini kendileri yönetirlerdi.
  #15
  Batı Sahra Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 1 kişi 1 puan verdi.
  OY VER

  byetimo1 :Kendilerininde aslinda sorunlari var. Bati Sahra, Cezayir gibi. Bunlarinda yaninda Fas afrika'nin en iyi ülkesi diyebiliriz.
  #16
  Umman Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 0 kişi 0 puan verdi.
  OY VER

  lastofthefans :BAGIRIN ULAN "AYSEGÜL UMMAN" DIYE sjsjsjs
  lastofthefans :Eda keske Nevra'ya karsi çiksaydin,bunu yapmayarak canina susadin karsinda kiskanç bir Umman var.Yakinda seni o eve gömer.Bunu bil istedim ??
  m_cindemir :Ey sanli ordu,ey sanli asker Haydi gazanfer, umman-i safter Bir elde kalkan, bir elde hançer Serhadde dogru ey sanli asker#PeygamberOcagiTSK
  oathtodemetria :aysegül'ün eda'ya "senin girtlagini sikarim" demesi YURU BE AYSEGUL UMMAN
  burcinilkerfans :"napicak kiz yiyecek mi seni" dedikten sonra eda'yi göndermeye çalisan aysegül umman
  oathtodemetria :Aysegül Umman küllerinden yeniden doguyor?? https://t.co/XuZPC7N72Q
  _AysegulUmman_ :Illa ortaligi mi yakalim? Yakarim. Sonuçta Umman kiziyim.
  SenkurtGl :Su gibi alçaga bak, vasl-i umman olam dirsen.
  wa_danya :Bölüm çok tatli olacak. Kiskanç bir Aysegül Umman geliyor sonuçta.
  #17
  Sudan Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 0 kişi 0 puan verdi.
  OY VER

  EfesBasgan :Acayip moralim bozuldu ya. Omiç Örtel Granger ve su salak Honeycutt'i essek sudan gelene kadar dönebilirim biraksalar
  misternasil :Çamasir makinasi yikamayi bitiremedi diye uyuyamadim hala. Bluzu ver gerisi kalsin içerde baskan. Bi sudan geçir at lazim o
  OguzhanKormaz :Korkma atesten bazen ates sudan daha iyi temizler kiri
  Orhan32351427 :Hocam Bizim Memleketimizde Göl tuzu var biliyorsunuz sudan üretiliyor Biz bunu kullanmayalim mi
  asln09 :Kiskaniyorum dudaklarini içtigin her yudum sudan
  antipatikprofil :Allah kimseye bir damla sudan yaratilmis aciz bir kul oldugunu unutturmasin gerisi hallolur
  Zehragullukzb :Hadi otur su banka varsin sohbet havadan sudan olsun sonra, biraz sen sus, bense kalakalayim sunkunlugunla ardinsira
  jo_march_1903 :utandigimiz gözler var aklimiza düstügünde içtigimiz sudan utandigimiz. o çocuklarin gözleri... yetmez ama yanin, küfür yetmiyor karnim açik
  yoluacin :Hayeller sudan bogulurken o suyun içine seni atmadim bile..
  #18
  Ürdün Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 0 kişi 0 puan verdi.
  OY VER

  muasirhanim :Chicago Üniversitesi’nden Nörobilimciler din ve altruizm bagintisini anlamak için deney yapmis, Kanada, Çin, Ürdün, Güney Afrika ve
  ayser18 :mescidi aksa da harami Serifte doseli halilar Kasmir hali fabrikasinca yapilmistir parasini Ürdün odemistir. ancak halida sinsice sembol
  rabiahosoglu :Yahudilerin zekâsina gipta ediyorum Misir ürdün suriye hepsiyle basa çikmis ve topraklarini genisletmis
  hurufunharfleri :Çölde göçebe mescidi. Imam ve cemaat bölümü bile var. Yer: Ürdün Kaynak: Wikipedia, "Mosque" maddesi https://t.co/GqNfQyncZD
  erginmstfa :22 Subat gelse de Ürdün'e gitsek artik
  OkanKahraman68 :Ürdün Misir S. Arabistan Suriye Halki Israil'e karsi harekete gecerse ne olur? ABD hangisiyle bas edebilir?
  tarik_cevikk :YA ESAD YA SUD ÜRDÜN YA DA IRAN YA DA ABD VE AB BU OLANAGI SAGLIYOR DIMI SUDLAR KIRAL DEGISINCE OLAYIN NE OLDUGUNU ANLAYIP
  #19
  Kuveyt Fotoğraflar Videolar
  A Kadir T. ekledi, 0 kişi 0 puan verdi.
  OY VER

  huseyinozturk1 :Kuveyt'in burclari
  kbrarslan7 :Bir idol olarak kuveyt dinari https://t.co/ZFArQP3I4v
  ahmedhakan2524 :Kuveyt'mi büyük,Osmanli'mi?... https://t.co/3MmMSSV9hQ
  M_Salihh :Kuveyt mi? Osmanli mi? https://t.co/1PLxwqZV2l
  medusahanimkiz :Ooyyyyiii adanadaki görevli kuveyt uçaginda yanimi bos tutmus malak gibi yatcam birazdan
  zorlu77 :Issizlik Oranlari(%) Kenya:40 Yunanistan:23 Ispanya:19 TÜRKIYE????:11.3 Almanya:6 Rusya:5.4 ABD:5 Kazakistan:5 Kuveyt:2.2 Vietnam:2 Katar:0.2
  AliUtku57555090 :En komik olanda ne biliyonmu haci..Mekke Kuveyt'in baskenti diyen,yetistirdiginiz dindar bir nesil var bu ülkede..
  AlkolTanrisii :Kuveyt te BMW X5 in deposu 70 TL lik benzinle doluyormus...ben böyle mal bi hükümet görmedim ??
  AHMETGS1305 :Su an bir Kuveyt Dinari yaklasik 12 Türk Lirasi ediyor. Biz de dolari, euroyu, sterlini bir halt sanardik. :)
  #20

%Senin Seçimlerin

?Kimler Katıldı

!Liste Sahipleri (İlk 5)

 • A Kadir T.

  A Kadir T.

  19 seçenek

?Son Gelişmeler

 • Yükleniyor

:)İlginizi Çekebilecekler

 • Yükleniyor

!Bakmadan Geçmeyin!

Kapat
  Yükleniyor...